Jak urządzić stylowe wnętrze?

Jak urządzić stylowe wnętrze?

Coraz więcej osób decyduje się na ciekawie urządzone wnętrza, w których będzie widoczny konkretny styl. Jaki styl wybiera najwięcej z nas? To przede wszystkim zależy od osobistych upodobań.

Wciąż nie brakuje osób, które do swoich mieszkań chcą wnieść odrobinę wyjątkowości. Urządzenie całego mieszkania w jakimś konkretnym stylu bywa jednak kłopotliwe, trudne i bywa, że dość szybko się nudzi. Jednak postawienie wyłącznie na ciekawe i nawiązujące do czegoś dodatki jest doskonałym pomysłem, z które czerpie także wielu architektów wnętrz.

Jak zaprosić do swojego mieszkania ulubiony styl?

Miłośnicy greckich wojaży nie muszą od razu przenosić się do Grecji czy urządzać całego mieszkania zgodnie ze stylem śródziemnomorskim. Wystarczy, że postawią na kilka akcentów, które na myśl przywodzą wyjątkowe miejsca, a z pewnością poczują się w swoim domu bardziej zrelaksowani i zadowoleni. Osoby, które uwielbiają morze, okręty i plaże mogą postawić na ciekawe ozdoby marynistyczne (snob-shop.pl), dzięki którym z pewnością poczują wyjątkowy klimat w swoich czterech ścianach. Przez cały rok możemy cieszyć się pięknymi dodatkami, które oprzemy przede wszystkim na typowych kolorach (np. granat, biel i czerwień dla dodatków w stylu morskim), a także drobne przedmioty, które będą od razu kojarzyć się z tym stylem.

Jak nie popaść w przesadę?

Najlepsi architekci i dekoratorzy wnętrz podpowiadają, żeby nie popadać w przesadę i wybrać tylko kilka elementów nawiązujących do jakiegoś stylu. Nie powinno się także zbytnio mieszać ze sobą różnych stylów, aby nie stworzyć chaosu. Jeśli nie mamy całkowitej pewności, że coś do siebie pasuje, lepiej nie łączyć elementów ze sobą. Pamiętajmy także, że wnętrze naszego domu ma być miejscem, w którym będziemy czuć się dobrze, komfortowo i zdołamy wypocząć. Dlatego należy unikać zbyt dużej ilości barw i przedmiotów. Jeśli otoczymy się tysiącem małych bibelotów, które dodatkowo będą w intensywnych kolorach to z pewnością będzie nam trudno po prostu zrelaksować się. Unikajmy tego, a elementy jakiegoś stylu niech będą tylko dodatkami do wnętrza. Pozostałe oraz te większe miejsca w mieszkaniu powinny pozostać neutralne, najlepiej w delikatnych i jasnych barwach. Dzięki temu każdy kto nas odwiedzi również będzie czuć się komfortowo. Jeżeli obawiamy się, że nie zdołamy samodzielnie urządzić pięknego wnętrza z wykorzystaniem elementów jakiegoś stylu, zawsze możemy poprosić o pomoc fachowców. Projektanci i dekoratorzy wnętrz doskonale wiedzą w jaki sposób łączyć ze sobą barwy, faktury, materiały i dodatki, aby osiągnąć idealny balans.