Najpopularniejsze krzewy róż

Najpopularniejsze krzewy róż

Róże są krzewami i pnączami o kwiatach zazwyczaj pachnących, raz intensywniej a raz mniej – w zależności od odmiany, zapylanych przez owady. Krzewy róż pełnią zazwyczaj funkcję ozdobną, i dobrze spełniają swoją rolę jako wystrój ogrodowy. Szkółka róż pozwala dobrać odpowiedni rodzaj róży ze względy na określony cel. Hodowane są tam róże przez okulizację lub sadzonkowanie. W gospodarstwach takich posiadają szeroki asortyment pod względem gatunkowym oraz odmianowym.

Róże pnące i róże wielkokwiatowe

Róże ze względu na ich zastosowanie można podzielić na kilka charakterystycznych typów. Do najpopularniejszych można zaliczyć róże pnące oraz róże wielkokwiatowe. Róże pnące to bardzo obszerna i zróżnicowana grupa róż. Są pnączami pozornymi, które nie posiadają organów czepnych. Podczas wzrostu, za pomocą kolców, mogą wczepiać się w podpory. W większości odmian wymagane jest przywiązywanie lub przelatywanie pędów do jakiejś konstrukcji. Poziome lub ukośne prowadzenie pędów róż w okolicach podpór przyczynia się do obfitego kwitnięcia roślin. Róże pnące sadzi się przy słupach, murach, trejażach oraz innych przestrzennych konstrukcjach.

Róże wielkokwiatowe, nazywane również szlachetnymi są różami dużymi o eleganckim kształcie. Świetnie nadają się do cięcia. Dobrze rozwijają się w wazonie zachowując długotrwale ładny wygląd. Posiadają szeroką gamę kolorów. Zalecane jest sadzenie ich w grupach po kilka krzewów, ze względu na efektowny wygląd.

Sadzonki róż ze szkółki

Zakup sadzonek róż w fachowych gospodarstwach, które zajmują się wyłącznie produkcją róż, czyli w szkółkach róż, to niewątpliwie najlepszy pomysł. Taka decyzja nie dość, że zapewni nam bardzo duży wybór tych cudownych kwiatów – setki pozycji i mnóstwo różnych odmian, to w dodatku będą to zdrowe, dobrej jakości sadzonki róż.

Idąc z duchem czasu, szkółki coraz chętniej otwierają i prowadzą własne sklepy online, dzięki czemu możliwy jest wysyłkowy zakup kwiatów. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają w swoim pobliżu żadnego gospodarstwa tego rodzaju lub nie mają się jak do niego dostać. Online sadzonki róż kupimy tutaj: https://hyzowie.com/