Szybkie ładowanie dronu – czy jest możliwe?

Szybkie ładowanie dronu – czy jest możliwe?

Przelot dronem w ładny, słoneczny dzień to czysta przyjemność. Zrobione w ten sposób zdjęcia czy nagrania zapierają dech w piersiach, robią wrażenie na znajomych, świetnie prezentują się w mediach społecznościowych, a do tego rozwijają zdolności artystyczne, co daje niesamowitą frajdę. Dlatego dobrze, aby Twój dron był zawsze gotowy, bo przecież nie wiadomo, kiedy będzie odpowiednia pogoda, która umożliwi złapanie pięknych kadrów. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy pogoda jest idealna, ale dron nie jest naładowany. Oczywiście dobrze jest przy sobie zapasową, naładowaną baterię, którą możemy po prostu wymienić na miejsce tej wyładowanej. Jednak czasem po prostu potrzebujemy szybkiego ładowania naszej dronowej baterii. Co wtedy jest najlepiej zrobić, jak szybko naładować tak dużą baterię?

Ładowanie dronu – czy zawsze musi tak długo trwać?

Standardowe ładowarki do dronów są w stanie naładować baterię dopiero po upływie kilku godzin, często trwa to całą noc lub pół dnia. Właśnie dlatego dobrze jest wyposażyć się w lepszą, nowszą ładowarkę, która naładuje baterie w naszym dronie o wiele szybciej. Przeciętne ładowarki do dronów, które wyposażone są modele sklepowych dronów nie są w stanie tego zrobić. Szybkie ładowanie to bezpieczeństwo i poczucie niezależności, dlatego warto w nie zainwestować, nawet jeśli koszt takiej ładowarki jest wyższy od tej standardowej. Czas ładowania można skrócić o około pięć czy nawet siedem godzin, co daje ogromną różnice w porównaniu z czasem, jaki osiągają zwykłe modele. Każdy właściciel dronu powinien się wyposażyć w taki sprzęt, aby być zawsze gotowym do pilotowania dronu, bez czekania na to, aż bateria będzie naładowana i gotowa do działania. W przeciwnym wypadku utracisz wiele okazji do nagrania niesamowitych i niepowtarzalnych ujęć. Nie chcesz przecież, aby ominęła Cię golden hour tylko przez to, że bateria w Twoim dronie ładuje się zbyt długo.

Jak dbać o dron, aby mógł służyć jak najdłużej

Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji Twojego urządzenia, wówczas dobrze abyś od czasu do czasu robił mu tak zwany przegląd. Jest to czynność, jaką warto wykonać w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, jednak drony są narażone na działanie czynników atmosferycznych, dlatego przeglądy w ich wypadku powinny mieć nieco większy priorytet. Tak zadbany dron będzie Ci służył o kilka lat dłużej, niż sprzęt o który się nie dba. Serwisowanie dronu jest dość tanie, dlatego można sobie na nie od czasu do czasu pozwolić, zwłaszcza dlatego, że późniejsze koszty naprawy mogą być bardzo wysokie, więc wybór w tym wypadku jest oczywisty. Jeśli jakaś część zaczyna szwankować, wówczas po prostu wymień ją na nową, zamiast ryzykować usterką całego sprzętu. Jest to efektywny sposób dbania o swój dron, który oszczędza nie tylko pieniądze, ale także czas i nerwy. Nie ma co ukrywać, że lądowanie psującym się dronem jest wyjątkowo stresujące i znacznie podnosi adrenalinę.