Wsparcie kierowcy w niespodziewanej sytuacji

Wsparcie kierowcy w niespodziewanej sytuacji

Chyba każdy doświadczony kierowca choć raz w swojej karierze musiał zmierzyć się z niespodziewanymi kłopotami z własnym pojazdem. Sytuacje te wprawiają w stres i zdenerwowanie nawet zawodowych kierowców, którzy to częściej niż przeciętni kierowcy muszą mierzyć się z różnymi nieprzewidzianymi wypadkami i usterkami. W razie wystąpienia takiej sytuacji bez wątpienia nieokazaną pomocą okazuje się być pomoc drogowa, która świadczy rozmaite usługi z zakresu wsparcia kierowców.

Na jaką pomoc można liczyć ze strony profesjonalnych firm?

Okazuje się więc, że profesjonalne firmy zapewniają szeroko rozumiane wsparcie dla kierowców. Ich wsparcie może okazać się pomocne w wielu różnych sytuacjach, a wśród oferowanych przez nie usług znaleźć można między innymi:

  • drobne, natychmiastowe naprawy w momencie wystąpienia awarii,
  • dowóz paliwa oraz wypompowanie go,
  • wymianę koła,
  • awaryjne otwieranie samochodu,
  • awaryjne uruchamianie pojazdu
  • holowanie.

Drobne naprawy

Specjaliści zajmujący się na co dzień tą branżą stosunkowo często są wzywani do drobnych usterek, które wystąpiły w samochodzie podczas podróży. Wówczas fachowcy mogą wykonać wszelkiego rodzaju prace mechaniczne, do których przeprowadzenia nie są niezbędne specjalistyczne narzędzia, a co za tym idzie wszelkie naprawy, które mogą być wykonane poza profesjonalnym warsztatem.

Tankowanie

Czasami roztrzepanie oraz nadmiar obowiązków może doprowadzić do sytuacji, kiedy to zabraknie paliwa. Wówczas nieocenia okaże się również pomoc specjalistów, którzy dostarczą odpowiednie paliwo, tym samym umożliwiając dalszą jazdę. Bardziej skomplikowaną sytuacją, jednak równie częstą, są błędy podczas taktowania. W takiej sytuacji pomoc drogowa udzieli pomocy przy wypompowaniu go z baku oraz zastąpienia go prawidłową mieszanką.

Wymiana koła

W przypadku, gdy kierowca nie ma przy sobie zapasowego koła lub umiejętności niezbędnych do jego wymiany, pomoc specjalistów może okazać się konieczna również w tym przypadku. Wówczas kierowca może skorzystać z pomocy i wymiany koła na miejscu bądź też poprosić o odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego.

Otwarcie samochodu

Częstą interwencją, z którą muszą zmierzyć się pracownicy firm z analizowanej branży jest sytuacja, kiedy to konieczne jest awaryjne otworzenie pojazdu. Dzieje się tak często na skutek zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu bądź ich zgubienia. Pomoc ta okazuje się niezwykle potrzebna, gdyż podobnie, jak w innych wymienionych powyżej przypadkach kategorycznie uniemożliwia dalsze przemieszczanie się samochodem.

Uruchomienie pojazdu

Skorzystanie z pomocy tego rodzaju firm może okazać się również pomocne w sutuacji, kiedy to konieczne się awaryjne uruchomienie pojazdu. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej zimą, kiedy to akumulatory na skutek niskiej temperatury rozładowują się i nie mają wystarczająco dużo siły, by samodzielnie odpalić silnik w pojeździe.

Holowanie

Najczęściej kojarzonym zadaniem jest jednak holowanie. Autolaweta kraków to pojazd, który umożliwia przemieszczanie innych unieruchomionych pojazdów z miejsca, w którym wystąpiła awaria do warsztatu mechanika. W procesie tym specjalizują się właśnie pracownicy pomocy drogowej. Posiadana przez nich flota pojazdów umożliwia holowanie różnego rodzaju pojazdów, w różnym stanie, które to doznały różnego rodzaju usterek. Oznacza to, że tego rodzaju usług mogą skorzystać nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale i również większych pojazdów, takich jak samochody terenowe, dostawcze czy busy.