Czym jest ciepły montaż?

Czym jest ciepły montaż?

Budowa własnego domu to proces bardzo długi i często dość trudny. Oczywiście sami nawet nie jesteśmy w stanie podjąć wszystkich prac, które wykonuje się podczas budowy budynku, dlatego też często prosimy o radę różnych fachowców, którzy profesjonalnie potrafią nam doradzić. Bardzo wiele decyzji musimy jednak podejmować samodzielnie, mimo iż często nie mamy nawet o nich żadnego pojęcia i nie wiemy, które rozwiązanie będzie najlepsze. Montowanie okien może być jedną z takich właśnie dość problematycznych spraw podczas całej budowy. Wiadome jest przecież, że okna są bardzo ważne i bez nich nikt nie wyobraża sobie żadnego budynku. Dzięki oknom możemy mieć wgląd na zewnątrz budynku, a co za tym idzie, do pomieszczenia wpada naturalne światło, a także dzięki oknom jesteśmy odpowiednio odizolowani od dworu. Nie przepuszczają one niskich temperatur i chronią nas od hałasu. Żeby jednak funkcjonowały odpowiednio i spełniały swoją rolę, muszą być one odpowiednio zamontowane, a niestety nie jest to takie proste, jakie mogłoby się wydawać.

Co daje szczelne zamontowanie okien?

Szczelność okien jest niesamowicie ważna. To dzięki niej okno nie wypuszcza na zewnątrz ciepłego powietrza z pomieszczenia, ani też nie wpuszcza do środka tego zimnego. Co więcej, nieodpowiedni montaż okien, który sprawia, iż okno jest nieszczelne, może powodować w przyszłości powstawanie pleśni i wilgoci w pomieszczeniu, co jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Ciepły montaż – na czym polega

Metoda ciepłego montażu jest raczej specyficzną metodą i bardzo różni się od zwykłej metody montowania okien. Warto jednak wspomnieć o tym, iż nawet jeśli tylko chodzi o metodę ciepłego montażu, jej wykonanie może się nieco od siebie różnić, w zależności od tego, jakie materiały wykorzystujemy do montowania okien. Otóż jeśli chodzi o różnicę, pomiędzy metodą ciepłego montażu a zwykłego montażu, warto wiedzieć, iż zwykły montaż okien odbywa się głównie za pomocą pianki izolacyjnej, jednakże nie zawsze ona sobie sama radzi w tym zadaniu i właśnie dlatego odpowiedzą jest metoda ciepłego montażu. Metoda ta zakłada używanie dwóch rodzajów taśm izolacyjnych, którymi okleja się okno obustronnie. Dopiero tak oklejone okno można wstawić na oczyszczone wcześniej z pyłu budowlanego miejsce i odpowiednio zamocować za pomocą pianki izolacyjnej. Dzięki taśmom paroizolacyjnym i paroszczelnym, bo właśnie takie taśmy używa się do tej metody montażu okien, okno ma podwójną izolację, dzięki czemu jest szczelne na odpowiednim poziomie.