Na jaką pościel dla maluszka postawić?

Na jaką pościel dla maluszka postawić?

Wybór jest spory. Wszyscy rodzice, także my, muszą sobie zdawać sprawę. Sklepy oferują na sprzedaż wiele różnych pościeli. My chcemy aby pościel dla niemowląt spełniała wszystkie nasze oczekiwania oraz była odpowiednia dla naszego dziecka. Na pewno znaczenie ma to, że sen malucha musi być nie tylko spokojny, ale również komfortowy.

Dlaczego niezwykle istotne jest bezpieczeństwo naszego maluszka?

Rodzice muszą stawiać sprawę jasno i wiedzieć, iż bezpieczeństwo ich dziecka jest tutaj kluczowe. Małe dziecko musi mieć spokojny oraz przede wszystkim zdrowy sen. Wobec tego trzeba wybrać odpowiednią pościel dla niemowlaka. Pościel niemowlęca musi spełniać szereg wytycznych. O tym z pewnością musimy pamiętać, gdyż nie możemy pod żadnym pozorem narażać zdrowia naszego niemowlęcia. Znaczenie ma zatem nie tylko jakość, ale również skład materiałów, z jakich wykonana jest pościel. Dobrym wyborem jest pościel z materiału wysokogatunkowego, czyli z bawełny. Jest ona naturalna oraz oddychająca. Dzięki temu nie ma mowy o poceniu się dziecka. Jest to jej spory atut, na który musimy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim pościel musi być delikatna oraz miękka. Tutaj jakość ma zasadnicze znaczenie.

Rozmiar pościeli. O czym musimy wiedzieć?

Często wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki ma być rozmiar pościeli dla ich dziecka. My także obecnie znajdujemy się w takiej sytuacji. Właściwe dla malucha są wymiary75x100/50×40 centymetrów. Taka pościel jest dedykowana dzieciom do około 1,5 roku życia. Kiedy dzieciak podrośnie, wtedy powinniśmy zainwestować w pościel o wymiarach 90×120 centymetrów albo 100×135 centymetrów. Tak to wygląda w praktyce.

Czym jest pościel z wypełnieniem?

To także ważne zagadnienie, kiedy chodzi o wybór i następnie zakup pościeli dla naszego małego dziecka. Taka pościel jest po prostu wkładem pościelowym, który jest wszyty odpowiednio w komplet poszewek. Pościel tę pierze się w całości. Nie musimy jednak obawiać się o to, że wkład zostanie przesunięty. Komplet jest w praktyce czysty i nie ma na nim brudu ani też innych zanieczyszczeń.

Taka pościel to także oszczędność czasu, gdyż wystarczy ją wyprać i następnie wyprasować. Na sam koniec można ją dobrze ułożyć na łóżku. Dzieciak musi czuć się komfortowo w każdej pościeli, jaką dla niego kupiliśmy. O tym nie wolno nam zapominać, ponieważ jest to niezwykle ważne dla naszego dziecka, aby czuło się komfortowo oraz bezpiecznie.