Poznaj największe zalety studni głębinowej i sprawdź, ile kosztują takie usługi hydrauliczne

Poznaj największe zalety studni głębinowej i sprawdź, ile kosztują takie usługi hydrauliczne

Gdy twoja działka nie ma dostępu do sieci wodociągowej, wówczas najlepszym pomysłem będzie wykonanie studni głębinowej. Taka studnia będzie niezbędna do zaopatrywania budynków w wodę oraz wykorzystasz ją także do prac w ogrodzie. Wykonanie studni głębinowej nie obędzie się bez pomocy fachowców.

Usługi hydrauliczne będą więc niezbędne (sprawdź na www.hydraulik24.krakow.pl). Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź czym wyróżnia się taka studnia, jaki jest koszt jej budowy oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Studnia głębinowa. Czym się charakteryzuje?

Każda studnia głębinowa powstaje w wyniku odwiertu/ Dzięki temu możliwe jest dotarcie do głębokich warstw wody, na przykład do około 10 m. Pomiędzy wodą a powierzchnią gruntu znajdują się warstwy, które nie są przepuszczalne. Ma to ogromną zaletę, ponieważ woda jest wówczas mało zanieczyszczona w porównaniu do tej, którą czerpiesz z warstw gruntowych.

Usługi hydrauliczne a studnia głębinowa

Tak jak było to powiedziane powyżej, do prac nad studnię głębinową niezbędna jest pomoc hydraulika. Nie chodzi tu o wykonanie odwiertów, ale głównie o zamontowanie pompy głębinowej, która będzie mogła pracować na znacznej głębokości. Pompę dobieramy w zależności od tego w jaki sposób będziesz korzystał ze swojej studni i jaki potencjał ma studnia.

Zalety studni głębinowej

Woda ze studni głębinowej jest czysta i po uzgodnieniu nadaje się do picia. Również niskie ryzyko zanieczyszczenia wody bakteriami czy chemikaliami rolniczymi jest tutaj znaczące. Studnia głębinowa jest bardzo wydajna i ma uniwersalny charakter: może pełnić rolę systemu nawadniania lub zaopatrywać dom lub działkę w wodę.

Ile kosztuje wykonanie studni głębinowej?

Każdy hydraulik lud fachowiec ma swój inny cennik. Jednak ostateczna cena zależy przede wszystkim od tego jakiego rodzaju będziesz miał pompę głębinową. W zależności od jej mocy i innych parametrów, na przykład tego, jak głośno pracuje, cena studni głębinowej jest niższa lub wyższa. Koszt wykonania studni głębinowej wynosi około 150 zł za metr bieżący odwiertu, zwróć uwagę, że cena nie dotyczy kosztownej pompy!. W tej cenie 150 zł za metr bieżący zawarta jest również rura osłonowa natomiast o pompę głębinową oraz głowice studzienne musimy zadbać sami.

Oczywiście zakup następuje po konsultacji hydraulikiem, który wykonuje dla nas są studnie. Korzyści wynikające z posiadania studni głębinowej przemawiają zdecydowanie za jej posiadaniem – taka studnia to przede wszystkim alternatywne źródło wody niezależne od sieci wodociągowej.