Po przygodę do escape room’u!

Po przygodę do escape room’u!

Szukasz mocnych wrażeń? Lubisz rozwiązywać zagadki, a wszelkiego rodzaju łamigłówki nie sprawiają Ci większych problemów? Koniecznie musisz odwiedzić escape room! Pomysł na stworzenie pokoju zagadek przywędrował do nas z USA, a Polacy oszaleli na jego punkcie, czego przykładem jest miasto Kraków. Możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju historiach, rozwiązywanie zagadek przygodowych, kryminalnych i z domieszką horroru sprawią, że będziesz się świetnie bawił.

Escape room – ile osób?

Aby wziąć udział w zabawie potrzebujesz od dwóch do dziesięciu osób. Na stronie wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pokój pod względem wystroju, ceny, trudności zagadki, liczby uczestników, dokonasz jego rezerwacji i gotowe. Teraz czeka Cię wspaniała rozrywka. Pamiętaj, że możesz zabrać ze sobą osoby bez ograniczeń wiekowych. Gra miejska świetnie sprawdzi się zarówno dla starszych osób jak i dzieci. Escape room jest doceniany ze względu na swoje walory edukacyjne takie jak kreatywność, trening pamięci i umysłu, a także sprawdzenie swoich zachowań w sytuacji ekstremalnej.

Pokój zagadek grą na różne okazje

Gra jest doceniana ze względu na swoją uniwersalność. Świetnie sprawdzi się na wiele okazji takich jak randka, impreza firmowa, rodzinny wypad czy nawet rozmowa kwalifikacyjna. Jest to jedna z najlepszych możliwości, aby poznać się lepiej ze swoimi współpracownikami, partnerem, znajomymi czy rodziną. W trakcie rozwiązywania wspólnie zagadek możemy zobaczyć jak idzie Nam współpraca, poznać zachowanie graczy w sytuacji stresującej i nie do końca komfortowej, oraz poznać wiele innych cech, które ujawniają się dopiero w sytuacji nerwowej. Stąd też pokój zagadek jest bardzo często wybierany na pierwszą randkę lub przez pracodawców w celu zweryfikowania kompetencji swoich pracowników.

W Polsce istnieje wiele escape room’ów polecam zapoznanie się z ich ofertą, oraz wybranie pokoju zagadek oferującego odpowiednie warunki bezpieczeństwa, a także posiadającego szeroką ofertę pokoi o różnej tematyce, tak abyśmy mogli wybrać odpowiedni poziom trudności dla siebie. Bardzo dużo tego rodzaju rozrywki jest dostępnej w Krakowie i innych największych miastach. Wystarczy szukać ich pod określeniem Escape Room Kraków lub podobnym sformułowaniem. Choć niewątpliwie po nieszczęśliwym wypadku, do jakiego doszło kilka lat temu, baza lokali oferujących taką rozrywkę dosyć wyraźnie się skurczyła. Jednak zostały te, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, a to przecież najważniejsze.

Polecam każdemu chociaż raz odwiedzenie pokoju zagadek, bowiem jest to przede wszystkim świetny sposób na poznanie samego siebie i swoich możliwości, a także przełamywanie własnego strachu i swoich ograniczeń.