Firmy wynajmują dodatkowe magazyny, bo dziś warto mieć zapasy

Firmy wynajmują dodatkowe magazyny, bo dziś warto mieć zapasy

Popyt na magazyny utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie już od wielu lat. Zainteresowanie budzą zarówno powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Częstochowie czy Warszawie, jak i w do tej pory mniej popularnych lokalizacjach. Firmy inwestują, bo dzisiaj lepiej mieć zapasy przestrzeni magazynowej.

Firmy inwestują w magazyny na zapas

Czasy są niepewne, a wiele biznesów zmaga się z poważnymi problemami i wyzwaniami. Najpierw nadszarpnął je covid-19, teraz inwazja Rosji na Ukrainę. Efektem są poważne  zakłócenia w prosperowaniu firm oraz kłopoty w dostawach z powodu zaburzonego łańcucha dostaw – niemal we wszystkich branżach.

Dzisiaj zatem model działania na niedużych zapasach powierzchni już się nie sprawdza, dlatego wiele firm inwestuje w kolejne powierzchnie magazynowe – w Częstochowie, Żorach, pod Łodzią, w Szczecinie czy sąsiedztwie najważniejszych aglomeracji.

Firmy, jeśli planują dynamiczny rozwój, wiedzą, że oznacza to też wyższe zapotrzebowanie na taką powierzchnię – lepiej zabezpieczyć się pod tym względem wcześniej. W dodatku poziom pustostanów jest na niskim 3-procentowym poziomie, który jest rekordowy.

Najemcy nie są cierpliwi i nie chcę czekać, dlatego jednym z wyzwań dla deweloperów będzie dostarczenie szybko odpowiednich powierzchni magazynowych czy hal produkcyjnych – w Częstochowie, Toruniu czy Pruszkowie.

MAG wynajmuje kolejne magazyny. Morska Agencja Gdynia specjalizująca się w transporcie drogą morską, lądową i kolejową, zdecydowała się na dodatkowe magazyny. MAG będzie najemcą jednego z dwóch obiektów Panattoni Park Tricity East V, nowoczesnego centrum dystrybucyjnego. Spółka zdecydowała się na 22 800 m kw. w magazynie realizowanym pod indywidualne potrzeby najemcy. Inwestycja powstaje w gminie Pruszcz Gdański, w miejscowości Przejazdowo.

Popyt na magazyny w całym kraju. Obserwujemy duże i stale rosnące zainteresowanie halami produkcyjnymi oraz magazynami na terenie całej Polski. Największą popularnością cieszą się obiekty w okolicy Warszawy czy Łodzi, magazyny do wynajęcia w Częstochowie oraz pod Wrocławiem.

Jednak coraz większe zainteresowanie budzą też miasta takie jak Szczecin, Lublin czy Toruń. Dzięki temu firmy mogą na bieżąco zapewniać kontrahentom i klientom kompleksową obsługę i odpowiedzieć na ich wymagania i potrzeby. Największy popyt jest na obiekty dające możliwość całkowitego dostosowania powierzchni do potrzeb klienta.

Ważnym kryterium jest także dogodna lokalizacja i skomunikowanie z innymi regionami. Magazyny na wynajem w Częstochowie spełniają te warunki, gwarantują dobry dojazd do różnych miast i regionów.