LEDY – o czym należy pamiętać

LEDY – o czym należy pamiętać

Aby taśmy LED działały bez zarzutu należy dobrać do nich odpowiednie profile. Dzięki takim profilom korzystanie z urządzenia oświetleniowego będzie bezusterkowe oraz znacznie dłuższe. Profile aluminiowe LED, bo o nich mowa, przedłużają też żywotność ledów. Jeżeli zamontujesz samą taśmę nie będzie to prezentowało się zbyt dobrze, a ponadto bardzo prawdopodobne jest to, że urządzenie po pewnym czasie odmówi posłuszeństwa. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym dokładnie charakteryzują się profile do taśm LED!

Led profile aluminiowe – jak dobrać odpowiedni klosz?

Profile, które są dedykowane taśmom ledowym, tak jak było już to powiedziane spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze, o czym będzie za chwilę. Zanim jednak kupisz klosze, najpierw musisz wybrać profil odpowiedni do rodzaju płaszczyzny. Aluminium jest materiałem, który doskonale współpracuje z tego typu oświetleniem. Przedłuża pracę taśmy i pozwala na bezusterkowe wykorzystanie pełnej mocy światła.

 

Wśród profili aluminiowych możemy wyróżnić:
1.Profil LED wpuszczany: będzie dobry do podwieszanych sufitów.
2.Profil kątowy: przeznaczony do różnego rodzaju narożników.
3.Profil LED okrągły do nowoczesnych wnętrz.
4.Profil LED natynkowy: przeznaczony do montażu na meble, w tym półki sklepowe lub barowe.
5.Profil podłogowy: najlepszy do miejsc o podwyższonej wilgotności, na schody oraz na płaszczyzny podłogowe
6.Profil schodowy LED: jest przeznaczony do montażu na stopnie schodów.

Klosze do taśm ledowych – czy są potrzebne?

Możesz zdecydować się na:

  • klosz mleczny
  • klosze transparentne/przezroczyste

 

Klosz o mlecznej barwie daje miękkie i przyjemne światło. Wprowadza też romantyczny nastrój, dlatego sprawdzi się w różnego rodzaju lokalach, takich jak kawiarnie, bary i restauracje. Jeśli zaś mowa o kloszach przezroczystych to charakteryzują się dosyć wyraźnym, odbiciem światła. Są one odpowiednie do miejsc, które chcemy szczególnie mocno zaakcentować. Będą więc nadawały się na schody, niebezpieczne stopnie, niskie stropy czy inne dosyć niebezpieczne miejsca. Klosz przezroczysty posłuży nam także podczas uroczystości na świeżym powietrzu, takich jak wesela czy potańcówki – umieszczony na pułapie wskaże drogę do miejsca zabawy dla przybywających gości.